Sosyal Medya

İlm-i Sima Yüz Okuma Sanatı

İlm-i Sima - Yüz Okuma

İlmi Sima yüz okuma sanatı, yüzlerce yıllık gözlem ve istatistiki araştırmalara dayanan, insanı tanımaya yönelik, kullanan kişiye karşısındaki ile ilgili gerçekleri kontrol edilebilecek bazı ipuçları sağlayan bir araçtır.

Yüz Çizgisinden Karakter Anlamak

Erzurumlu İbrahim Hakkı’nın, 1756 yılında yazdığı Marifetname’sinde de karşımıza çıkmaktadır.Bugün, davranışlarımızın %85’inin genetik kodlamayla oluştuğu tahmin edilmektedir. 

Göz Şekline Göre Karakter Analizi

Göz insanın en açık bölgesidir. Tüm duyguları, sıkılganlığı, sevgiyi, nefreti gözlerde görebilirsiniz. Bazı gözler soğuk bakar, bazısının gözlerinin içi güler.

Saç Şekline Göre Karakter Analizi

Karşınızdaki kişinin saçları zayıf telli, düz ve parlak ise narin bir kişiliği olduğunu gösterir. İnce düşünceli, kibar insanlardır. 

Alın Şekline Göre Karakter Analizi

Alın şekli Yuvarlak Dolgun ve İleriye Doğru olanlar problem çözümlerinde, yaratıcı ve orjinal çözümler arayışındaki kişilerdir. 

Kaş Şekline Göre Karakter Analizi

Yay  gibi kaşları olanlar zihinsel odaklanma noktaları tamamen insan ağırlıklıdır. Çevrelerini anlayabilmek için insan ilişkilerini doğru algılamaları gerektiğini düşünürler.

Gülümseme Şekline Göre Karakter Analizi

Söz vermenin ne kadar önemli olduğunun fazlasıyla farkındadırlar. Karşılaşabilecekleri problem, ilişkide oldukları kişiye gereken özel alanı sağlamakta zorlanmaları olacaktır.

Burun Şekline Göre Karakter Analizi

Yaptığı işin, bulunduğu ortamda önemli bir katkısı olması gerektiğine inanır.Bu nedenle, yönetici, iş adamlığı veya süpervizörlük gibikonumlarda verimli çalışabilmektedir.

Kulak Şekline Göre Karakter Analizi

Başkalarını dinlemeye hazır, iyi niyetli bir kişi olunduğuna dair bir sinyaldir. İnsanları dinlemek, özellikle şimdiki gibi koşuşturma ve vakitsizlik zamanlarında oldukça beğenilen bir davranış biçimidir.

Ağız Şekline Göre Karakter Analizi

Dışa dönük, girişken, konuşkan ve kendini ifade etmekte daha küçük ağızlı kişilere oranla rahat olan bir kişiliktir. Ağız büyüklüğü arttıkça dışadönüklük ve kendini ifade edebilme yetaneklerinin de arttığı gözlenmiştir.

Yüz Şekline Göre Karakter Analizi

Kendilerine güvenmeyi zaman içinde öğrenirler ve güvenlerini arttıracak her başarı sonrasında büyük bir memnuniyet duyarlar.